Výstavba u Volhy

Jistě jste si všimli, že v minulých dnech začala rychlým tempem výstavba na louce naproti vysokoškolské koleji Volha. Pozemek se nachází mezi ulicemi K Verneráku a Ekonomická. Přímo u pozemku je autobusová zastávka Volha (autobusy 177, 203, noční 911). Zemní práce čile pokračují a v okolí je již nyní znát zvýšená frekvence dopravy a to i v době prázdnin. Křižovatka nad kolejí je v pracovní dny rušným místem, proto velká nákladní auta odbočující z hlavní ulice zpomalují provoz. 

Na pozemku budou stát obchody Billa, Pepco, Traficon. Projekt zaštiťuje developer Traxial group. Stavba by měla být podle plánu dokončena v roce 2021 a bude mít celkovou rozlohu 1933 m2. 

Pozemek katastrálně spadá do městské části Kunratice, vlastníkem pozemku je Vysoká škola ekonomická (parcelní číslo 2344/28), která je dlouhodobě pronajala ke komerční výstavbě. S tímto rozhodnutím však naše městská část nesouhlasila a podala odvolání. Stavba byla přesto zahájena. 

Je nutno dodat, že z reakcí obyvatel Kunratic vyplývá, že s výstavbou obchodních služeb rovněž nesouhlasí. My, jako občanský spolek, jsme se o výstavbě dozvěděli se zpožděním. Bohužel tak nebyla možnost jakéhokoliv zásahu z řad obyvatel Kunratic. S touto situací nejsme taktéž spokojeni. V blízkosti dotčené lokality se totiž počítá s další komerční výstavbou obchodního projektu, což enormně zvýší nejen dopravní zátěž celé oblasti. Opakovaně žádáme kunratickou radnici, aby s námi otevřeně komunikovala a nechala nás nahlížet do plánovaných výstaveb. Měli bychom tak možnost stát se účastníky jednání s developery a přispět ke sladění plánované výstavby s veřejným zájmem.pomohli případně vyjednat pro občany aspoň nějaké kompenzace.

Odkaz: https://www.traxial.cz/retail-park-kunratice

2 odpovědi na “Výstavba u Volhy”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *