Krásné svátky

Za spolek Kunratice žijou vám přejeme krásné svátky, vše dobré do nového roku a těšíme se na vás v roce 2021. Máme připraveno plno akcí a pevně doufáme, že nám situace dovolí je zorganizovat.

Členská schůze

Další členská schůze se bude konat 17.12.2020 od 19hod. v rodinném centru U motýlků.

Rodinné centrum se nachází v ulici Golčova 24/7. Těšíme se na vás!

První ročník Zažít Kunratice jinak

Před necelými dvěma týdny jsme se vůbec poprvé připojili k akci Zažít město jinak v Kunraticích, tedy Zažít Kunratice jinak. Máme velkou radost, že se vše podařilo zorganizovat, počasí nám přálo a vy, sousedé, jste přišli v hojném počtu. Níže přikládáme pár fotek jako vzpomínku.

Knižní swap

Kunratický knižní swap na Zažít Kunratice jinak
V sobotu 12. září od 14:00 na Kostelním náměstí

Jak swap (výměna) funguje?
Protřiďte knihovnu a přineste knihy, které už máte přečtené a nechcete se k nim vracet. Může je ocenit někdo jiný a vy si na oplátku můžete vybrat z toho, co přinesou ostatní. Knihy by měly být v dobrém stavu, ideálně vydané po roce 2000, maximální počet donesených knih je 5. Nerozebrané knihy společně s paní knihovnicí probereme a umístíme do police před knihovnou nebo do knihobudky.

Nic se neprodává ani nekupuje, jen vyměňuje.

Knihám a recyklaci zdar, těšíme se na vás!

Spolek Kunratice žijou – www.kunratice-zijou.cz

Prohlídka kostela v rámci akce Zažít Kunratice jinak

Pozvánka k návštěvě kostela sv. Jakuba Staršího – festival Zažít město jinak – Kunratice

Možná jej každý den míjíte při cestě do práce, možná jste se i zastavili a obdivovali jeho mohutnou barokní kopuli. Tato stavba je nedílnou součástí Kunratic a dává jim typický kolorit. Ano, řeč je o kostelu sv. Jakuba Staršího v Kunraticích.

Milé sousedky, mílí sousedé, vážení návštěvníci. V rámci festivalu Zažít město jinak 12.09.2020 v odpoledních hodinách, budete mít příležitost si prohlédnout interiér kostela sv. Jakuba Staršího v Kunraticích – umělecká díla nebo nově restaurované gotické malby a dozvědět se něco o historii a účelu této sakrální stavby, která má mimo jiné zvláštní vztah ke Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostella (Camino de Santiago). Více ale neprozradíme a budeme se na Vás těšit ve výše uvedený den.

Za organizátory Zažít město jinak – Kunratice žijou

Zažít Kunratice jinak

Časový rozvrh akce:
Bublinová show 14:00 – 14:30 
Dětský klaun 14:30 – 16:00 
Prohlídka kostela 16:00 – 16:30 
Hudební vystoupení kapely Nekonečno 16:30 – 17:30 
Mimo to se můžete těšit na malování na obličej, dílničky pro děti všech věkových kategorií, knižní swap.
Občerstvení – pivo z místního pivovaru Muflon, dobroty z kunratické cukrárny, víno z místní vinotéky Decinky a domácí sousedské dobroty.

Chcete se zapojit?

Pokud byste se chtěli zapojit do akce Zažít město jinak v Kunraticích, napište nám na adresu info@kunraticezijou.cz nebo na telefon 777 052 315 nebo 605 733 335.