Evropský týden mobility 2023

Každoročně se koná v termínu 16.–22. září Evropský týden mobility. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. Tento týden a akce s ním spojené jsou ideální příležitostí pro obyvatele cíleně vyzkoušet alternativní způsoby dopravy a užít si výsady městského prostředí bez automobilů.

Tradičně se zapojují obce, důležitou součástí jsou ale také sami občané, iniciativy a neziskové organizace. Ani my ve spolku Kunratice žijou nejsme pozadu.

Mezi naše projekty patří Pěškobusy, v rámci celostátní akce Pěšky do školy, sousedská slavnost Zažít Kunratice jinak (spolupořadatel Automat a naše MČ) a také Den bez aut (ten slavíme v ulici Předškolní).

Pěškobus – posílili jsme místa vyzvedávání, připojte se k nám.

Den bez aut – již tento pátek plánujeme u školy překvapení pro děti.

Zaží Kunratice Jinak – sobota 9.9. patřila akci Zažít Kunratice jinak, hlavním cílem bylo na jeden den oživit veřejný prostor Kostelního náměstí a přilehlé fary. Akci Zažít Kunratice jinak pořádá občanský spolek Kunratice žijou spolu s Automatem ve spolupráci s MČ Praha-Kunratice. S hlavním cílem sblížit sousedy ze všech částí Kunratic. Akce je komunitní, proto jsme vždy rádi za aktivní účast občanů. Program připravujeme pro všechny věkové kategorie a aktivity jsou zdarma. Samozřejmostí je také volný vstup.

Náš cíl je upozornit na využití veřejného prostoru zejména jako součást aktivního života občanů. Letos jsme uzavřeli i část silnice Golčova, na místě se jezdilo na kolech a lidé mohli prostor využít i jinak.

Každý rok připravujeme pestrý program akcí, jejichž smyslem je motivovat obyvatele k zamyšlení se nad tématem dopravy, využití veřejného prostoru, bezpečnosti a vlivem dopravy na náš život a zdraví obecně.

Zažít Kunratice jinak 2023

Akce se opět vydařila, děkujeme za hojnou účast. Počasí nám přálo. Program byl bohatý, hosté spokojení, co víc si přát.

Těšíme se na další ročník!

Za krásné fotografie děkujeme Petře Žebrákové 🙂 Více najdete na našem Facebooku.

Program Zažít Kunratice jinak 2023

Tramtadadá! Program pro letošní rok je tady …

Bubliny 14:00 – 14:30

Prohlídka hrobky a kostela – vždy maximálně 15 lidí, více termínů (budou vypsány u vchodu z Kostelního nám.) 14- 18

Yoyo – exhibice našich dětí 14:30 – 15:00

Představení Johnny a Jenny 15-15:45

Koncert Aulodie 16 – 16:45

Tombola pro malé i velké 16:45 – 17:00

Koncert Jakoband 17:00 (v kostele)

Harmonikářka Niklíčková 18 – 18:45

Koncert kapely DDM – Dům UM DATABASE 19 – 19:45

DJ Blue 20 – 22:00

Podpora akce Zažít Kunratice jinak 2023

Projekt Zažít Kunratice jinak je podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Nadací Tesco z programu Vy rozhodujete, my pomáháme a také Nadací Via v programu Místo, kde žijeme. Mockrát děkujeme!

Děkujeme občanům Kunratic, že nám pomohli se získáním grantu sběrem žetonů.

Zažít Kunratice jinak 2023

Již brzy sem vyvěsíme celý program. Letos se máte na co těšit!

Akci Zažít Kunratice jinak pořádá občanský spolek Kunratice žijou spolu s Automatem ve spolupráci s MČ Praha-Kunratice. S hlavním cílem sblížit sousedy ze všech částí Kunratic. Akce je komunitní, proto budeme rádi za aktivní účast kohokoli.

Projekt je podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti z programu Vy rozhodujete, my pomáháme a také  Nadací Via v programu Místo, kde žijeme. Mockrát děkujeme!

Prosíme o pomoc

Prosíme o pomoc. Akce Zažít Kunratice jinak je už akcí velkou a nás není tolik, abychom vše zvládli a akci si aspoň trochu užili.

Jak nám tedy můžete pomoci? 🙏

Přijďte 9.9. ráno stavět stánky, můžete nám pomoci s přípravou, s organizací – dílen, večer se skládáním stanů, stěhováním. 💪

Můžete nám přinést knihy do swapu. 📖📚

Budeme vděční za domácí dobroty a pomazánky, které nám na akci v sobotu 9.9. odpoledne přinesete. 🥧🍪

Tato akce je komunitní a naším hlavním cílem je právě naši obec stmelovat, budeme rádi za jakoukoli nabídku.

Piště: info@kunratice-zijou.cz nebo volejte: 777 052 315

Zažít Kunratice jinak 2023 se blíží

Již počtvrté se můžete těšit na sousedskou akci Zažít Kunratice jinak. 9.9. od 14 hodin oživíme Kostelní náměstí, přilehlou faru a kostel. Těšit se můžete na bohatý program pro velké i malé, nebudou chybět komentované prohlídky kostela a hrobky. Děti opět pobaví paní bubliny a mladí kunratičtí yoyeři nám předvedou své dovednosti. Těšte se na divadelní představení Johnny&Jenny i pestrou hudební nabídku – v kostele zahraje skupina Jakoband, na náměstí pak skupiny Aulodie, DDUM DATA base, na harmoniku zahraje Saša Niklíčková, večer si zatančíme na soul/groove/house, co zahraje DJ Blue. Nebudou chybět dílny pro malé i velké, retrohraní, malování na obličej, knižní swap, vysoká kola, a další. Pohostíte se dobrotami od Foodstory, místní cukrárny, tekuté pochutiny zajistí místní vinárna a pivovar Spojovna. Naši sousedé nám představí dobroty z Turecka a Skotska.

Zažít Kunratice jinak 2023 – malá ochutnávka

Rádi bychom vás i tento rok pozvali na čtvrtý ročník Zažít Kunratice jinak. Letos se akce bude konat v sobotu 9. září odpoledne opět na Kostelním náměstí. Čeká nás bohatý program. Děti opět pobaví paní bubliny a své dovednosti předvedou mladí kunratičtí yoyeři, podíváte se do kunratického kostela či hrobky a po rekonstrukci se nám opět otevře i fara. Těšte se na divadelní představení pro děti i dospělé Johnny&Jenny a pestrou hudební nabídku – Jakoband, Aulodie, DDM – Dům UM DATA base, harmonikářka Saša Niklíčková, DJ Blue. Nebudou chybět dílny pro malé i velké, retrohraní, malování na obličej, knižní swap, vysoká škola kola. Pohostíte se lahůdkami od místních podniků, tekuté pochutiny zajistí místní vinárna a pivovar. 

Akci Zažít Kunratice jinak pořádá občanský spolek Kunratice žijou spolu s Automatem ve spolupráci s MČ Praha-Kunratice. S hlavním cílem sblížit sousedy ze všech částí Kunratic. Akce je komunitní, proto budeme rádi za aktivní účast kohokoli.

Projekt je podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti z programu Vy rozhodujete, my pomáháme a také  Nadací Via v programu Místo, kde žijeme. Mockrát děkujeme!

Program připravujeme pro všechny věkové kategorie a aktivity jsou zdarma. Samozřejmostí je také volný vstup.

Akci zaštiťuje spolek Automat.