Budeme součástí Jarních slavností 2023

I letos připravíme dílničku pro děti a swap dětských her a hraček na Jarních slavnostech v neděli 2.4. 2023. Dílničky začínají od 11 hodin, swap od 14 hodin.

Na swap můžete přinést jakoukoli hračku či hru, které budou čisté a neponičené.

Akce se bude konat před radnicí. Pořádá ji MČ Praha-Kunratice.

Moc se na vás těšíme!

Kácení v Zeleném údolí

V uplynulých dnech jste mohli být svědky masivního kácení na pozemku soukromého investora v bezprostřední blízkosti Kunratického lesa v Zeleném údolí. Byly vymýceny nejen náletové dřeviny, ale i vzrostlé stromy z pozemku o velikosti přes 10 000 m2, bez povolení MČ Praha-Kunratice. Podáváme podnět na prošetření na Českou inspekci životního prostředí a budeme tuto kauzu bedlivě sledovat.

Darovali jsme knihy

V rámci červnové Zahradní slavnosti při naší ZŠ jsme se se rozhodli zorganizovat swap dětských knih. Principem swapu je směna knížek, tzn. ten, kdo knížku přinese, ji může vyměnit za jinou dle výběru. U dětských knih, z nichž čtenáři a čtenářky rychle vyrostou, je to příjemný způsob, jak obměnit domácí knihovnu. Pokud někdo v rámci akce knížku nepřinesl, mohl si vybranou knihu za symbolický příspěvek/dar koupit. Za tyto vybrané peníze jsme nakoupili čtenářkami a čtenáři poptávané tituly do knihovny ZŠ, které jsme 10. 1. 2023 s radostí předali. Akce se bude konat i letošní rok v rámci Zahradní slavnosti při ZŠ, tak nezapomeňte dorazit a pár knížek s námi vyměnit – nebudete litovat!

Jistě se budou dětem líbit 🙂

Výroční zpráva za rok 2022

Rok 2022 byl po všech lockdownech příjemným zpestřením, opět jsme mohli svou energii vložit do mnoha projektů. Aktivně se podílíme na kulturním dění u nás v obci. Naším hlavním zájmem je zvýšení zájmu kunratických občanů a občanek o místní dění.

Chcete se k nám přidat? Napište nám na naši facebookovou stránku nebo na email: info@kunratice-zijou.cz.

Výroční zpráva ke stažení

Krásný nový rok 2023

Za celý tým našeho spolku Kunratice žijou vám přejeme ze srdce vše dobré do nového roku! 🥳🤩

V příštím roce plánujeme opět plno skvělých akcí, jistě se máte na co těšit. 🥰😘

Přejeme vám krásné svátky

Milí přátelé, příznivci a sousedé, přejeme vám za celý spolek krásné a veselé svátky vánoční 😘❄️🎄🎁

Ať se nám tu v Kunraticích dobře žije! 🙂

Do školy pěškobusem

Vyústěním akce Den bez aut, kterou jsme jako spolek letos organizovali, je naše iniciativa Pěškobus. Pojďte s námi do školy a školky pěšky! Společně nám bude cesta ubíhat rychleji 🙂

Napište nebo nám zavolejte 🙂